LIGA OKRĘGOWA
AKTUALNOŚCI
KADRA
TRANSFERY
TERMINARZ
TABELA
ZESPOŁY
 KLUB
O KLUBIE
KALENDARIUM
STADION
ZARZĄD
HISTORIA
ZNANI ZAWODNICY
ROK PO ROKU
OSIĄGNIĘCIA
MIASTO ŻYWIEC
 KIBICE
PAMIĄTKI
WSPOMNIENIA
TATTOO
INFO
REPORTAŻE
FORUM
ZDJĘCIA
OPISY
MSK ŻYLINA
GRAFFITI
 INNE
PUCHAR POLSKI
LINKI
BOKS
CIĘŻARY
KOLARSTWO
SIATKÓWKA
KONTAKT
 
 
 

 

 


 

Polskie kluby sięgną do Żiliny?
07 maj 2020 (12:53), komentarze (0)
Jakiś czas temu słowacka Żilina ogłosiła likwidację pierwszej drużyny. Tym samym piłkarze pozostali bez klubu i część z nich była łączona z polskimi drużynami. Póki co, sytuację wykorzystała na razie Viktoria Pilzno, która zakontraktowała dwóch byłych piłkarzy słowackiej drużyny.

W związku z problemami finansowymi, które narosły w obecnej sytuacji, właściciel Żiliny zlikwidował pierwszy zespół. Choć klub nie został zlikwidowany, większość piłkarzy drużyny, która zajmuje drugie miejsce w lidze, otrzymała zielone światło na odejście.

Już po pierwszych doniesieniach o problemach Żiliny, sytuacją jej piłkarzy zainteresowały się polskie kluby. Jednym z nich był Raków Częstochowa, co zdradził w rozmowie z nami trener zespołu Marek Papszun.

– Myślę, że takie zainteresowanie każdy wykazał. Nie ukrywam, że i my analizowaliśmy tych piłkarzy i pewnie zrobiło to 15 innych klubów ekstraklasy. Myślę, że to świadczy o tych klubach, że one tak działają, bo to jest okazja. Żilina miała swoje problemy, a właściciel zdecydował, że nie będzie wiązał przyszłości z tymi piłkarzami. Oni pojawili się na rynku, trzeba ich przenalizować, sprawdzić czy mogliby dołączyć do zespołu. Jeśli tak, trzeba podjąć z nimi rozmowy. – przyznał w rozmowie z “Futbol News” trener Rakowa Częstochowa, Marek Papszun.

Na razie jednak żaden polski klub nie podjął decyzji o zakontraktowaniu jednego z piłkarzy drugiej siły ligi Słowacji. Okazję wykorzystali jednak Czesi. Viktoria Pilzno zakontraktowała Miroslava Káčera oraz Filip Kašę, którzy niedawno rozwiązali kontrakty z Żiliną. Obaj zawodnicy podpisali umowy do 2023 roku.

źr futbolnews.pl
Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!
Panel logowania
Komentarze

Brak komentarzy!


 

 

TABELA

1 9 Soła Rajcza
6 Podhalanka Milówka
3 6 Koszarawa Żywiec
4 6 Góral Żywiec
5 3 Skałka Żabnica
6 3 Bory Pietrzykowice
więcej...

OSTATNI MECZ

 

3 0

 

NAJBLIŻSZY MECZ / 4 kolejka

Liga Okręgowa

Niedziela 16.08.2020r.

Godzina: 16:00

 
   
   
   
   
   
   
   
   
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

1:

®All Rights Reserved For Beer Boys Official F.C. Góral Żywiec Hoolligans

© Created by Admin Misza 2003-2007     

     Admin S-ro 2008

  statystyka