02 październik 2010 (22:59), komentarze (0)
Wisła Strumień - Góral Żywiec 1:2 (0:1)
0:1 - Gołuch 16'
0:2 - Szymoński 58'

Góral: Byrtek - Caputa, Kolbusz, Klimek, Michalec, Osmałek (46' Bąk), Kliś, Motyka (85' Gazurek), Gołuch (60' Żołna), Duraj (75' Gołębiowski), Szymoński

160 kibiców Górala Żywiec i MSK Żylina dopingowało dzisiaj w Strumieniu Górali. Doping podziałał mobilizująco na naszych zawodników, którzy po raz trzeci w tej rundzie wygrali na wyjeździe, pokonując Wisłę 2:1.
Na ciężkim i fatalnie przygotowanym boisku trudno było doczekać się finezyjnych zagrań i kombinacyjnej gry. Dominowała walka i determinacja, której więcej pokazali nasi gracze. Pierwszą bramkę na raty strzelił Marek Gołuch i stał się na tą chwilę najskuteczniejszym zawodnikiem (5 bramek). W pierwszej połowie mogliśmy zdobyć jeszcze kilka bramek, ale brakowało szczęścia. Piłka najnormalniej nie chciała wpaść do siatki, a szczytem wszystkiego był już fakt zatrzymania się jej w kałuży przed bramką na kompletnie nieprzygotowanym do zawodów przedpolu.
W drugiej połowie zameldował się na boisku Krzysiek Bąk, który swoim doświadczeniem i zaangażowaniem wniósł wiele dobrego do gry Górali. Druga bramka po składnej akcji strzelona została przez Grześka Szymońskiego, tym samym dogonił Marka Gołucha i również strzelił 5 bramkę. W końcówce meczu Łukasz Byrtek obronił rzut karny, a gospodarze dwie minuty później strzelili honorową bramkę.
Dobry mecz zagrali dzisiaj wszyscy, nie wyróżniam nikogo z imienia i nazwiska, bo widać było na boisku i poza nim drużynę, która mam nadzieję będzie coraz silniejsza.