ARCHIWUM
SPONSOR
RELACJE

POLONIA Marklowice - GÓRAL Żywiec 4-3 (2-1)

bramki: Sołtysek 24 min głową na 1-1, Krasiński 73 min głową na 2-2, Trzop 89 min z karnego na 4-3

Góral: Stokowy - Przerwa, Midor, Laburda, Puto (75' Figura) - Jaroszek, Ludwiczak, Duda (71' Dziki), Krasiński - Sołtysek, Trzop

Spotkanie toczyło się na fatalnej płycie boiska, nad którym przed meczem przeszła kilkunastominutowa ulewa, co dodatkowo pogorszyło jakość placu gry. Dla naszej drużyny był to mecz o tzw pietruszkę, gospodarze czysto teoretycznie byli przed nim jeszcze zagrożeni spadkiem do okręgówki. Przez pierwszy kwadrans zawodnicy obu drużyn przyzwyczajali się do panujących ekstremalnych warunków, w tym czasie dwie dobre okazje miał aktywny Krasiński, jednak kałuże przeszkodziły mu w oddaniu precyzyjnych strzałów na bramkę. W 23 minucie po błędzie stoperów gospodarze obejmują prowadzenie. Po wznowieniu gry rajd prawym skrzydłem Jaroszka obrońcy Polonii zatrzymują faulem, z rzutu wolnego idealnie na długi słupek dośrodkowuje Krasiński i Sołtysek ładną główką umieszcza piłkę w siatce. W tym momencie nasza defensywa znowu zapada w sen, po zamieszaniu w polu karnym Górala napastnik gospodarzy z bliska pakuje piłkę do siatki i jest 2-1, takim też wynikiem kończy się pierwsza połowa meczu. Od początku drugiej odsłony nasi piłkarze narzucają gospodarzom swój styl i osiągają z minuty na minutę coraz większą przewagę. W końcu w 73 minucie po ładnym rozegraniu na prawej stronie między Jaroszkiem a Przerwą i dokładnej centrze tego ostatniego najwyżej w polu karnym wyskakuje Krasiński który precyzyjną główką pod poprzeczkę nie daje szans bramkarzowi Polonii. Gdy wydawało się że zwycięski gol dla Górala jest kwestią czasu, błąd we własnym polu karnym popełniają Figura z Laburdą, ten ostatni fauluje i gospodarze po rzucie karnym ponownie wychodzą na prowadzenie. Chwilę później po kontrataku Polonia strzela na 4-2 i wydaje się że jest po meczu. W 88 Krasiński wykonuje rzut wolny, piłka trafia w rękę jednego z obrońców i tym razem jest karny dla gości, Trzop pewnym strzałem zdobywa kontaktową bramkę, jednak na wyrównanie nie starcza już czasu. Na wyróżnienie w zespole Górala zasłużyli Krasiński, Puto, Jaroszek i Przerwa. Zwłaszcza gra Marka Krasińskiego mogła się podobać, szkoda że ten zawodnik przebudził się tak późno...