2007-04-17 Góral Żywiec - Cukrownik Chybie 3:0 (1:0)

Góral Żywiec - LKS Bestwina 1:2 (1:0)

1:0 Stokłosa (30 min.)
1:1 Grzesik (47 min.)
1:2 Gołąb (52 min.)

Po ostatniej potyczce wyjazdowej z Drzewiarzem Jasienica, w której padł remis 1:1 wszyscy oczekiwali zwycięstwa na "własnych śmieciach" z LKS Bestwina. Początek meczu był w miarę wyrównany, raczej ze wskazaniem na przewagę Górali. Już z początku do długiej piłki doszedł Kastelik, lecz piłka po jego strzale poszybowała wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Owczarza. Góral grał dobrze lecz ciągle brakowało precyzji. Po dobrej akcji Bieguna lewą stroną, do dośrodkowania nie doszedł Stokłosa ale piłka trafiła do Motyki, który huknął bardzo mocno jednak bardzo niecelnie. Często brakowało Góralom dokładnego ostatniego podania. Naszych pomocników wyręczył jednak obrońca gości, który na spółkę z bramkarzem wystawił piłkę jak na tacy Stokłosie i ten skierował ją do siatki. Mogliśmy więc cieszyć się z prowadzenia. Niedługo później do piłki ustawionej na ok. 30 m. podszedł Kosiec i sprytnym strzałem z wolnego trafił w słupek. Do przerwy było więc zasłużone prowadzenie. Na drugą połowę  drużyna wyszła zdekoncentrowana czego efektem był rzut karny podyktowany za faul Caputy na Grzesiku. Sam poszkodowany podszedł do piłki i strzelił bramę wyrównującą. Chcieliśmy wyrównać za wszelką cenę. Próbował po akcji indywidualnej wprowadzony Krysta lecz strzelił nad bramką. Po dośrodkowaniu Pyrgiesa, strzelał głową Duraj, lecz zbyt lekko by pokonać bramkarza gości. Po wymianie piłki w środku pola z dystansu próbował Kastelik lecz tym razem jego strzał wylądował na nogach obrońców Bestwiny. W międzyczasie rywale wyprowadzali bardzo groźne kontry po których zawodziła skuteczność kapitana gości Łysonia. Do końca meczu, mimo usilnych starań wynik nie uległ zmianie i nie zdobyliśmy nawet bramki wyrównującej.
Na stadionie pojawiło się ponad 100 Fanatyków Górala, którzy prowadzili głośny doping. Co prawda pierwsza połowa nie była dobra w wykonaniu kibiców, ale druga to donośny śpiew i ciągłe wspieranie drużyny. Cieszy fakt ze na meczach pojawia się coraz więcej Kibiców i z meczu na mecz doping jest lepszy.

Góral: Stokowy -Bąk, Kosiec, Michalec, Caputa (60. Pyrgies)- Gołuch (46. Duraj), Motyka (65. Krysta), Sala, Biegun, Kastelik - Stokłosa
Trener: Tymiński

LKS Bestwina: Owczarz - Zajas, Mokry, Rajwa, Gołąb - Pilarz (85. Wrona), Łysoń, Wiklak, Działach - Skęczek (75. Kalamus), Grzesik
Trener: Wyląg