Góral Żywiec - LKS Radziechowy 4:0 (0:0)
03 kwiecień 2010 (22:02), komentarze (8)

1:0 - Motyka 60'
2:0 - Gołuch 67'
3:0 - Klimek 69'
4:0 - Gołuch 83'

Góral : Szczudło - M.Biegun, Kosiec, Caputa, Kolbusz, Klimek (83' Sz.Byrtek), Sołtysek, Kliś, M.Fijak (39' Romik), Żołna (75' R.Biegun), Motyka (65' Gołuch)

Radziechowy : Piecuch - Kowalczyk Andrzej, Szumlas, Kastelik, Noga - Kowalczyk Szymon(60. Skalla), Kłusak, Bąk, Dziedzic - Kozieł, Trzop oraz Grzegorzek, Skalla, Figura, Blachura.

Czerwona Kartka : Romik (Góral)

Wielkosobotnie spotkanie derbowe przyciągnęło na stadion w Zabłociu wielu sympatyków piłki nożnej. Radziechowianie przystępowali do tego spotkaniu w roli faworytów opromienieni wysokim zwycięstwem 4:0 w ostatniej kolejce nad zespołem Tempa Puńców.
Pierwsza połowa pokazała, że będzie to typowy mecz walki. Oba zespoły piłką operowały głównie w środku pola nie stwarzając klarownych sytuacji bramkowych. Ze strony Górali swoją okazję miał Piotr Motyka, którego techniczny strzał w długi róg końcami palców na rzut rożny wybił Marcin Piecuch.
Po wyrównanej pierwszej połowie można było mieć nadzieję, że oba zespoły myślące o zgarnięciu całej puli zaatakują po przerwie.
Druga połowa zaczęła się atakami z obu stron, jednak zawodnikom obu drużyn nie udało się stworzyć klarownych sytuacji. W 60 minucie obrońcom LKS-u urwał się lewą stroną Kamil Żołna, dograł piłkę w pole karne do Kamila Romika, który strącił ją na 18 metr, a tam nadbiegający Motyka uderzył precyzyjnie po ziemi przy prawym słupku bramki Piecucha i 1-0.
Radziechowianie podrażnieni takim obrotem sprawy starali się odrobić straty, jednak brakowało precyzji, aby zaskoczyć dobrze spisującą się defensywę Górala.
W 67 minucie do rzutu wolnego podszedł Seweryn Kosiec, uderzył mocno nad murem, Piecuch piłki nie złapał i gdy wszyscy myśleli, że wyjdzie na rzut rożny dopadł do niej Marek Gołuch, przewrotką praktycznie z zerowego kąta pakując ją do bramki.
Minutę później zagubieni goście po raz kolejny w tym samym rejonie boiska faulują jednego z Górali. Po kolejnych 60 sekundach przeżywają deja vu, Kosiec z wolnego, Piecuch nie łapie, a tym razem Sebastian Klimek strzela na 3-0.
Po tak wysokim prowadzeniu zespół z za miedzy czuł się jak bokser po nokaucie. Nie był w stanie nawiązać jakiejkolwiek walki i przez kolejne minuty Górale kontrolują przebieg meczu. Wynik ustala Gołuch, który po wyjściu sam na sam z Piecuchem lewą nogą pakuje piłkę w samo okienko strzeżonej przez niego bramki.
Mecz w drugiej połowie momentami bardzo dobry. Radziechowianom pozostaje życzyć Wesołych Świąt, mokrego Śmigusa niekoniecznie, ponieważ zaliczyli go już dzisiaj od Górali.